LAMPOVÝ LOKALIZAČNÍ SYSTÉM

Nikdy nevíte, kdy se ocitnete v nouzové situaci. Důležité je zachovat klidnou hlavu a srozumitelně komunikovat. Co když se ale něco stane a vy zrovna netušíte, kde se nacházíte? Zapomeňte na GPSku, v Praze existuje něco mnohem lepšího - Lampový Lokalizační Systém (LLS). Pokud se ocitnete v nouzi, díky této jednoduché vychytávce můžete okamžitě navést složky záchranného systému, aby vás lokalizovaly.

Na každé lampě naleznete malý plechový štítek s šesticiferným kódem. Ten když nadiktujete záchranným složkám (záchrance, hasičům nebo policii), budou vás schopné dokonale lokalizovat s maximální přesností. Zdánlivě náhodný mix čísel má svoje pravidla - první číslo označuje, o jakou městskou část se jedná. Číslo „1“ na začátku tak značí „Prahu 1“, číslo „5“ pak „Prahu 5“ a tak dále.

Systém LLS přitom nefunguje jenom v Praze, využívají ho i další města. V takovém případě je štítek tvořen šesticí znaků, přičemž první dvě písmena zpravidla označují název obce.

Co když se ale lampa nachází v malých uličkách a nemá sloup? Nebojte, i tak má lampa vždy svoje číslo někde poblíž, například na elektrických dvířkách.

____

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-muze-poulicni-lampa-zachranit-zivot-tenhle-tip-v-nouzi-vazne-ocenite-111931#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=zZp89l3J3JQ-202007101036&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

ČESKÁ COOBRA z.s.

Roháčova 145/14, 13000 Praha 3

IČ: 083 81 992

Bank. účet: 3007072019 / 2010

centrum@coobra.cz

TRIGON CENTRUM

Havlasova 1033, 27201 Kladno

kontaktní, konzultační a školící centrum pro nabízené oblasti činnosti

www.trigoncentrum.cz

Please enable the javascript to submit this form

Search